Disable Preloader
toll-collect.jpg

Toll-Collect

Firma Toll Collect opracowała na zlecenie niemieckiego rządu system poboru myta, który nalicza i ściąga opłaty drogowe proporcjonalnie do pokonywanych odcinków dróg.

Ponadto system Toll Collect gwarantuje, że podczas poboru myta ruch drogowy na autostradach nie będzie paraliżowany. W odróżnieniu do powszechnie stosowanych systemów, pobór w systemie Toll Collect nie wymaga ani ograniczenia prędkości, ani zatrzymywania ciężarówek, ani też poruszania się na ściśle określonych pasmach jezdni.

Nasza firma, która jest partnerem Toll Collect, zajmuje się montażem, inicjalizacją, personalizacją, aktywacją oraz konserwacją urządzeń pokładowych.

W zależności od typu urządzenia pokładowego można je zainstalować w szufladce DIN (w przypadku OBU producenta Grundig) lub na tablicy rozdzielczej (OBU producenta Siemens).

Podczas montażu do pamięci urządzeń pokładowych zostaną wpisane niezmienne specyficzne dane samochodu ciężarowego, np. klasa emisji spalin. Poprzez zapisanie numeru rejestracyjnego pojazdu w pamięci urządzenia nastąpi jednoznaczne przyporządkowanie numeru rejestracyjnego do urządzenia pokładowego.

Partner Toll-Collect

Nasza firma, która jest partnerem Toll Collect, zajmuje się montażem, inicjalizacją, personalizacją, aktywacją oraz konserwacją urządzeń pokładowych.

Wysokość myta

Pojazdy podzielone są względem swojej klasy emisji szkodliwych substancji na trzy kategorie. Dzięki tej klasyfikacji właściciele pojazdów są zachęcani do przerabiania swoich pojazdów na pojazdy o mniejszej emisji szkodliwych dla środowiska substancji. Wysokość myta obliczana jest na podstawie przebytej odległości na drogach podlegających opłacie, na podstawie liczby osi oraz klasy emisji szkodliwych substancji pojazdu bądź zespołu pojazdów, które zanieczyszczają powietrze.

KONTAKT

Czy artykuł nie odpowiedział na wszystkie twoje pytania? Zadzwoń do jednej z naszych placówek:

Pakiety Reklamowe copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.