Disable Preloader
ograniczniki-predkosci.jpg

e-TOOL - Sprzedaż, montaż i serwis urządzeń do poboru opłat za przejazd po polskich drogach.

Każdy z użytkowników musi dostosować pojazd do nowych wymagań, założyć konto na portalu do którego dopisujemy pojazdy i wnosimy opłaty.

Czym jest e-TOOL? e-TOOL to nowy system poboru opłat za drogi krajowe który zastępuje dotychczasowy system viaTOOL. Nowy system działa w oparciu o dane satelitarne i sieci komórkowe zastępując technologię DSRC. Każdy z użytkowników musi dostosować pojazd do nowych wymagań, założyć konto na portalu do którego dopisujemy pojazdy i wnosimy opłaty. Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę www.etool.gov.pl gdzie rejestrujemy podmioty i znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nowego systemu.

JAKIE URZĄDZENIA DO SYSTEMU e-TOOL? ( Jak zintegrować się z systemem?) ZSL – Zewnętrzny system lokalizacji – urządzenie które jest na stałe zintegrowane z pojazdem OBU (On Board Unite) – urządzenie przenośna – które może być instalowane w pojeździe w zależności od potrzeb. Posiada zewnętrzne źródło zasilana najczęściej zasilane z gniazda zapalniczki lub przez złącze OBD. Polecane do pojazdów które nie są na stałe przypisane do tras przez drogi płatne. APLIKACJA e-TOOL na urządzeniach mobilnych – Aplikacja mobilna instalowana najczęściej na telefonie komórkowym. Wymogiem jest ciągła aktywność i dostęp do danych lokalizacyjnych urządzenia.

JAK DOKONYWAĆ PŁATNOŚCI ZA PRZEJAZDY e-TOOL? System zakłada kilka sposobów płatności. Mamy możliwość przedpłaty i pobierania opłat z zasilonego konta. Rozliczenie opłat w trybie płatności okresowej z zabezpieczeniem.

JAKIE KARY W SYSTEMIE e-TOOL? Podstawowe kary w systemie to: 500 zł za korzystanie z autostrady bez wniesienia opłat czy za zakrywanie tablic rejestracyjnych i 1500 zł za przejazd ciężarówką bez wcześniejszej rejestracji w systemie. Egzekwowaniem mandatów związanych z systemem będzie zajmował się oddział Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi. W razie przerwy w działaniu systemu lub braku sygnału GPS przez dłużej niż 15 min trzeba będzie przy pierwszej okazji zjechać z autostrady lub zatrzymać się w pierwszym dogodnym miejscu. Kierowca który tego nie zrobi narazi się na karę w wysokości 500 zł. Tyle samo zapłaci firma zarejestrowana w systemie, która będzie rozliczać się w formie przedpłaty a nie będzie mieć wystarczających środków na opłatę.

Nasza firma zagwarantuje Państwu nie tylko profesjonalny montaż ale również całoroczny serwis.

CO TO ULGA e-TOOL W PODATKU DOCHODOWYM?

Od 29 czerwca 2021 roku obowiązuje w podatku dochodowym ulga e-TOOL która pozwala uwzględnić cześć opłat na montaż systemu i dostosowanie pojazdu do wymogów.

Logisat

Firma LOGISAT posiada wymagane zgody Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Od ponad 12 lat zajmują się dostarczaniem rozwiązań telematycznych i oprogramowania dla branży motoryzacyjnej.

Koszt aktywacji systemu LOGISAT – 50 zł netto ( w tym abonament do końca 2021 r.)
Koszty montażu – koszty określone przez serwis 20 zł/ miesięcznie abonamentu od stycznia 2022 r. Płatne jednorazowo za cały rok (240 zł / rok)
Koszty przejazdów zgodnie z cennikiem e-TOOL i stanem konta na portalu etool.gov.pl

KONTAKT

Czy artykuł nie odpowiedział na wszystkie twoje pytania? Zadzwoń do jednej z naszych placówek:

Pakiety Reklamowe copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.